Must have na letnią wycieczkę w góry

11 lutego 2018

Piesza wycieczka w góry to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu! Jednak aby obyło się bez przykrych niespodzianek w jej trakcie, trzeba zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy. Jakie? Sprawdźcie!

  1. Właściwe ubrania

Żeby czuć się komfortowo, ale także ciepło i wygodnie w górach, należy zabrać kilka najważniejszych elementów garderoby. Będzie to oczywiście płaszcz przeciwdeszczowy, który pozwoli uniknąć przemoknięcia podczas załamania pogody. Kolejna rzecz to coś, co pozwoli chronić głowę przed słońcem – chusta. Najważniejsze będą jednak odpowiednie buty, czyli takie za kostkę. Dzięki nim będziemy mogli uniknąć prawdę poważnych kontuzji.

  1. Plecak na jednodniową wycieczkę

Noszenia dużej ilości niepotrzebnych rzeczy, lub – co gorsza – całego bagażu jw. Górach jest zupełnie niepotrzebne. Znacznie wpływa też na komfort wyprawy. Dlatego należy zaopatrzyć się w mniejszy plecak. Ważne, żeby pomieścił on wszystkie niezbędne rzeczy, bez których nie może obyć się podróżny. Powinien być także lekki i z usztywnieniem, by nie obciążać za bardzo pleców.


Norweskie Góry

  • Apteczka

W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych w górach niezbędne jest posiadanie odpowiednich leków. Trzeba uwzględnić także wszelkie maści, bandaże  oraz chusty, które pomogą podczas udzielania pomocy sobie lub innym.

  1. Jedzenie i picie

W ekwipunku piechura misi znaleźć się też i ono. Jest to oczywiste, ale zdarza się, że podróżni zapominają o tak elementarnych kwestiach – dlatego warto je przypomnieć.

  1. Dobry humor i motywacja

Bez tych dwóch rzeczy nie można rozpocząć swojej wycieczki w góry! Tylko dzięki prawdziwej chęci przemierzania szklaków  możliwe jest dojście do upragnionego celu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.